Vakok És Gyengénlátók Baranya Megyei Egyesülete logó
VGYBME Hírlevél
2020/9. szám - 2020. 09. 16.
Kedves Érdeklődő!
Az alábbiakban Egyesületünkkel és a látássérültek Baranya megyei közösségével kapcsolatos friss információkat olvashatja.
Együtt Mindannyiunkért!
1. Segédeszköz és tanulmányi pályázat

2. Új elektromos városi buszok megtekintése

3. Életmentő tanfolyam látássérülteknek

1. Segédeszköz és tanulmányi pályázat

Felhívjuk Tagjaink figyelmét, hogy a 2020. évi pályázataink beadási határideje 2020. szeptember 30.
Ezen a napon postára adott pályázatokat még beérkezettnek minősítjük.
A pályázatok adatlapja letölthető a www.pecsivakok.hu weboldalunkról és beszerezhető irodánkban ügyfélfogadási időben.

Vissza a tartalomhoz

2. Új elektromos városi buszok megtekintése

A Tüke Busz Zrt. több új elektromos buszt vásárolt és helyezett forgalomba szeptembertől a pécsi városi közösségi közlekedésben. A közlekedési vállalat sorstársainknak 2020. szeptember 24.-én 15 órakor lehetőséget biztosít az új buszokat megtekinteni, azok belső szerkezetének felépítését tanulmányozni, a kapaszkodók és az ülések elhelyezkedését megismerni. A program helyszine a pécsi vasútállomásnál lévő buszparkoló. Akinek nincs helyismerete az a székházunkból 14:45-kor induló csoportunkkal is eljöhet. A programon való részvétel díjmentes, de kérjük részvételi szándékukat előre jelezzék irodánkban, ugyanis érdeklődés hiányában a program elmarad. Reméljük, hogy sorstársaink minél többen élnek a felajánlott lehetőséggel és így nyugodt körülmények között, forgalmon kívül megismerkedhetnek a városi tömegközlekedésbe bekapcsolódott új autóbuszokkal.

Vissza a tartalomhoz

3. Életmentő tanfolyam látássérülteknek

A Vakok és Gyengénlátók Baranya Megyei Egyesülete Életmentő tanfolyamot indít látássérültek számára, Takács Dóra negyedéves mentőtiszt oktatásában.
A program helyszíne a szervezet székháza: 7623 Pécs, Móricz Zsigmond utca 8.
A program ideje: 2020. szeptember 24 csütörtök, 16 óra.

"Tudná, mit kell tennie, ha a családjában hirtelen valaki rosszul lenne és meg kellene mentenie az életét?
Évente Magyarországon több mint egymillió alkalommal hívják a mentőket, mintegy 40 ezer ember élete lenne megmenthető. A legkritikusabb rész pont RAJTUNK múlik.
Ha megtanulunk néhány egyszerű dolgot, mi magunk is nagy mértékben növeljük embertársaink életben maradási. Nyugat-Európa egyes országaiban a lakosság 80%*-a rendelkezik stabil segélynyújtási ismeretekkel! A hazai lakosság alig 0,5%-áról mondható el ugyanez.
Minden ember alapvető, emberi és törvényben előírt kötelezettsége, hogy a bajba jutott embertársán segítsen. Számos olyan eset fordulhat elő, legyen az munkahelyi, háztartási baleset vagy egy hirtelen jött rosszullét, amikor szükség lehet a segítségnyújtásra. Nagyon fontos, hogy előre felkészültek legyünk, és pontosan tudjuk mit kell tenni. Ha sem szakmailag, sem lelkileg nem vagyunk birtokában a kellő ismereteknek, nem tudjuk hogyan kell mentőt hívni, és mit kell tennünk, amíg a segítség megérkezik, ez könnyen a bajba jutott életébe kerülhet.
A BLS (Basic Life Support), azaz laikusok által eszközök nélkül végezhető alapszintű újraélesztés, amely olyan tudást és előre megtanulható megoldási rendszert ad a kezünkbe, minek segítségével szó szerint életmentők lehetünk."

A tanfolyam ingyenes, azonban azt kérjük hogy részvételi szándékukat előre jelezzék elérhetőségeinken.
Szeretettel várjuk a program iránt érdeklődő sorstársainkat!

Vissza a tartalomhoz

Köszönjük, hogy elolvasta hírlevelünket!


A hírlevelet szerkesztette:
VGYBME Iroda

Leiratkozna / Feliratkozna?
Kattintson ide!
Korábbi hírleveleink:
Hírlevelek listája
Vakok és Gyengénlátók Baranya Megyei Egyesülete
7623 Pécs, Móricz Zsigmond utca 8.
E-mail: iroda@pecsivakok.hu | Web: www.pecsivakok.hu
+3672534556